Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Zemsta faraonaZ pewnością każdy kto miał okazję spędzenia czasu w Egipcie lub po prostu przeglądał katalogi turystyczne słyszał o czymś takim jak zemsta faraona. Mianem zemsty faraona nazywany jest rodzaj biegunki, który wywoływany jest przez zupełnie inną dla organizmu florą bakteryjną jaką spotkacie w Egipcie. Przede wszystkim zaznaczyć należy, że zemsta faraona jest przypadłością jaka dopaść Was może wyłącznie w Egipcie. Nie w Turcji, Tunezji ani Maroku - tylko w Egipcie. Przy okazji wspomnę, że podobna przypadłość pochodząca z Turcji nazywana jest zemstą sutłtana.

Kluczowym czynnikiem decydującym o tym jak wpłynie na Was Egipt jest odporność Waszego organizmu. Tak na prawdę możecie zastosować się do wszystkich nakazów jakie Wam przedstawię, a mimo wszystko Wasze odczucia będą tragiczne. Efektem zemsty faraona jest spędzenie wakacyjnego pobytu w łazience. Oczywiście dostaniecie leki od lekarza lecz nie działają one w chwili...  Przede wszystkim postawcie na profilaktykę, a być można uda Wam się spokojnie odbyć urlop. Oto co powinniście zrobić, aby zapobiec zemście:

  • nie pijcie wody z kranu - jest to samobójstwo. Nie pijcie wody z baniaków jeśli nie macie pewności co do jej pochodzenia. Korzystajcie najlepiej z wody mineralnej, ale tylko jeśli butelka jest zamknięta. Nawet w restauracji życzcie sobie podania butelki zamkniętej.
  • absolutnie nie wskazane jest korzystanie z lodów do napojów oraz drinków. Lód ten przygotowany jest z wody niewiadomego pochodzenia - może to przysporzyć więcej problemów niż korzyści.
  • zimne napioje zastąpcie herbatą lub kawą, dużo lepiej wpłynie to na Wasz organizm
  • nie jedz wszystkiego jednego dnia, przyzwyczajaj organizm do nowej żywności stopniowo, aby go nie przesycić
  • nie wskazane jest spożywanie surowych warzyw - nawet do obiadów wykorzystujcie wyłącznie przegotowane
  • zabierzcie ze sobą wódkę i pijcie conajmniej 50 ml dziennie. Nie jest to lekarstwem lecz w pewnym sensie pozytywnie wpłynie na organizm. Picie 500 ml dziennie może Wam wyniszczyć organizm, więc nie słuchajcie ludzi, którzy twierdzą, że powinieście każdego dnia być pijani.

Mam nadzieję, że te instrukcje choć część z Was uchronią przed zniszczeniem wakacji przez zemstę faraona.
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt