Google
Ważne miejsca
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Alkohol, narkotyki i inne używki w EgipcieAlkohol dostępny jest w całym Egipcie, lecz ograniczona jest liczba punktów, które mogą taką sprzedaż prowadzić. Zakazy sprzedaży alkoholu obowiązują m.in. w oazach Pustynii Zachodniej oraz Środkowym Egipcie. Pamiętajcie, że klimat w Egipcie jest gorący oraz suchy, dlatego efekty spożycia dużej ilości alkoholu mogą być dużo bardziej uciążliwe, niż wygląda to w przypadku "polskiego kaca".

W Egipcie zabronione jest publiczne spożywanie alkoholu, a dodatkowo alkohol nie jest dostępny w czasie wybranych dni - w rocznicę urodzin Muhammada i pierwszego oraz ostatniego dnia ramadanu. Najłatwiej dostępnym alkoholem jest oczywiście piwo. Egipskie tradycje warzenia piwa sięgają czasów faraonów. Najbardziej popularnym piwem jest Stella i co ciekawe, w dużej mierze przypomina ono piwo polskie. Turyści, którzy tutaj przybywają, bardzo chętnie sięgają również po piwo o nazwie Sakkara. Smak tego piwa jest bardzo intensywny. Markowe piwa znane na całym świecie,  takie jak Calsberg, w egipskim wydaniu nie są najlepsze. Dużo korzystaniejszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po piwa egipskie. Dostępne jest również piwo bezalkoholowe o nazwie Birrel. Piwa importowane dostępne są wyłącznie w hotelach, restauracjach oraz knajpach.

Miejscem powstawania najlepszego egipskiego wina jest Aleksandria, a raczej okolice tego miasta. Najbardziej popularne wino to Omar Khayyam, ale także Cru des Ptolemes. Dobrym czerwonym winem jest Rouge des Pharoahs. W knajpach butelka wina stanowi koszt około 30 funtów egipskich.
Egipcjanie raczej unikają picia mocnych alkoholi, ale przy specjalnych okazjach sięgają również i po nie. Bardzo popularna jest brandy. Niektóre odmiany tego alkoholu pomylić możecie z greckim OUZO. Nie polecane jest korzystanie z egipskiego whisky i ginu. Dodawane są do nich szkodliwe związki chemiczne, dlatego lepiej jest kupić alkohol importowany.

W Egipcie rozpowszechniane są również narkotyki. Pamiętajcie by jednak nie dawać się na nie namówić. W Egipcie przepisy antynarkotykowe są bardzo surowe. Dla osób, które przemycają narkotyki lub je sprzedają grozi kara śmierci poprzez powieszenie lub dożywotnie więzienie! Za samo  posiadanie grozi więzienie i 1000 dolarów grzywny.  Mimo tak wysokich kar, turyści palą w Egipcie marihuane. Policja, która łapie turystę posiadającego narkotyki, najczęściej nakazuje natychmiastową deportację oraz dożywotni zakaz odwiedzania kraju.

Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt