Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Targowanie w Egipcie
Egipt należy do krajów, którego obywatele kochają targowanie się i ściąganie z naiwnych turystów ogromnych (przynajmniej dla nich) kwot. Oczywiście najbardziej pożądanymi przez mieszkaców Egiptu turystami są obywatele Niemiec, Rosji, Japonii, Włoch oraz innych bogatych krajów, gdyż dla nich ceny, zaproponowane przez egipskich handalarzy na samym początku targowania są jak najbardziej atrakcyjne i do zaakceptowania.

Oczywiście do narodów najmniej lubianych należą Polacy, którzy targują się z handlarzami ile się tylko da. Większość Polaków nie daje się oszukać, zapłacą taką cenę jaka rzeczywiście powinna być przypisana danemu produktowi.

Jaka zatem powinno wyglądać targowanie w Egipcie? Identycznie jak w pozostałych krajach arabskich. Kiedy usłyszycie pierwszą propozycję cenową od hanlarza to wasza oferta za ten produkt nieche będzie 10 razy niższa. Usłyszycie wtedy, że pochodzicie z polskiej mafii i chcecie oszukać biednych Egipcjan. Zatem odwróćcie się i zacznijcie wychodzić ze sklepu. Na 99% handlarz zatrzyma Was i zapropononuje cenę niższą o 10-20%. Wtedy powtarzacie czynność z odchodzeniem, i tym sposobem po "negocjacjach" spokojnie kupić możecie ten produkt za 30% pierwotnie zaproponowanej ceny. Trudno jest wskazać w Egipcie miasta bądź rejony, gdzie targowanie jest szczególnie "modne", ale przede wszystkim będzie to dotyczyło miast typowo turystycznych.

Jeśli macie swoje własne sposoby na targowanie, sposoby, które się sprawdziły, to koniecznie podeślijcie nam je na adres mailowy podany w dziale kontakt.
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt