Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Taba
Taba to wciąż mało znana Polakom miejscowośc turystyczna. Być może ogromny wpływ na to miały ataki terrorystyczne na turystów do jakich doszło w tej miejscowości kilka lat temu. To właśnie tutaj wybuchały bomby w hotelach i ginęli ludzi. Po tym ekscesie zapowiedziano, że pewnikiem ilość turystow przyjeżdzających do Egiptu drastycznie zmaleje. Okazało się jednak zupełnie inaczej - wakacje w Egipcie są nie mniej popularne niż kilka lat temu, a Taba jako wakacyjny kurort rozwija się z roku na rok.

Taba - wczasy od 899 zł!

Obecnie Tabe należy uznać za jeden wielki plac budowy. W miejscowości wciąż budowane są nowe, nowoczesne hotele, restauracje, kasyna, kawiarinie, sklepy oraz biura podróży. Tak jak w przypadku wszystkich innych egipskich wakacyjnych kurortów równie i pod Tabą powstało wspaniały kompleks turystyczny. W odległośc 5 kilometrów funkcjonuje tzw. Taba Heights. Całość zajmuje ponad 4,5 km2, a do obszaru przynależy ciągnąca się przez 5 kilometrów piaszczysta plaża. Taba czyniła staranie, aby stać się konkurencyjną w stosunku do Hurghady oraz Sharm el Sheikh, a podstawą ku temu jest posiadanie lotniska. Na dzień dzisiejszy nie udało się niestety tego dokonać.

W Tabie wypoczywa zdecydowanie najwięcej Izraelczyków - nic dziwnego, gdyż przecież w pobliżu znajduje się granica z Izraelem. Sądziedztwo to nie wpływa pozytywnie na zainteresowanie turystów wypoczywaniem w Tabie, obawiają się ataków terrorystycznych, do których przecież historii już doszło. W 2004 w hotelu Hilton doszło do trzech ataków bombowych. Wtedy zginęło 34 turystów, a 170 zostało rannych.  Zdecydowana większość ofiar ataku to mieszkańcy Izraela. Na stałe Taba zamieszkiwana jest przez 1500 osób.,
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt