Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Sharm el SheikhSharm el Sheikh to drugi z najbardziej popularnych kurortów wakacyjnych Egiptu. Pierwszy to oczywiście słynna Hurghada. Sharm znajduje się w południowej części Półwyspu Synaj i jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków miejsc w Egipcie. Miasto znajduje się pomiędzy parkiem narodowym oraz rezerwatami przyrody. Sharm zamieszkiwane jest na codzień przez 19 tyś mieszkańców. Miejscowość rozrasta się z roku na rok, a w infrastrukturę inwestują tutaj biznemani całego świata. Początkowo zostało przyjęte, że każdy domek wybudowany będzie w formie willi otoczonej   przez zieleń, sklepy oraz restauracje. W Sharm każdego roku otwieranych jest conajmniej kilka nowych hoteli.

Sharm el Sheikh - wczasy od 899 zł!

Miasto zostało podzielone na kilka ważnych dzielnic. Najważniejszą z nich jest Szarm el-maja. Obszar ten uznawany jest za główne centrum rozrykowo- turystyczne w Szarm el szeik. W sumie, biorąc pod uwagę okolice Szarmu działa tutaj ponad 500 różnej klasy hoteli. Od bardzo słabych nie posiadających nawet klimatyzacji bo ultra nowoczesne kompleksy złożone ze wszystkiego czego tylko turystyczna dusza może zapragnąć.  Jak łatwo się domysleć całe funkcjonowanie miasta oparte jest na dochodach z turystyki. To turyśc zjeżdzający tutaj z całego świata umożliwiają miastu sprawne działanie oraz możliwośc rozwijania się.  Oto lista innych niż wskazana dzielnic w Szarm:

  • Haj an-Nur - w południowo-zachodniej części miasta, centum medyczne, dworzec autobusowy
  • Pasha Bay - dzielnica połozona nad małą zatoką, dostęp do raf koralowych
  • Shark Bay -  w północno-wschodniej części miasta
  • Coral Bay - północno-zachodnia część miasta
  • Nabk -  kilka luksusowaych hoteli nad cieśniną Tirańską
  • Tower - dzielnica na zatoką wieży
  • Hadaba - tutaj znajduje się między innymi posterunek policji oraz delfinarium

Wszystkie najlepsze miejsca z punktu widzenia turystyki są już w Szarm zajęte. Zabudowane zostało już całkowicie wybrzeże nadmorskie. Kolejne hotele są natomiast budowanych w kolejnych liniach - międy innymi drugiej i trzeciej.  O popularności o Szarmu może świadczyć choćby to, że tutaj właśnie swoją siedzibę ma prezydent Egiptu - Hosni Mubarak. Szarm jest zdecydowanie najbogatszym miejscem na całym Półwyspie Synaj.  Miasto charakteryzuje się posiadaniem rewelacyjnych warunków do uprawiania sportów wodnych. szarm to również perfekcyjny punkt wypadowy do innych ciekawych miejsc położonych na Półwyspie Synaj. Te najważniejsze to Kolorowy Kanion, Góra Synaj czy Kościół Świętej Katarzyny.,
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt