Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Rozrywka w Kairze
Mimo, że Kair jest jedną z największych metropolii świata to jednak jego mieszkańcy nie mogą liczyć na nadmiat rozrywek do dyspozycji, a wszystko ze względu na panującą tutaj biedę oraz przekonania religijne. Oczywiście można wskazać conajmniej kilka fajnych miejsc, gdzie rzeczywiście można się pobawić.

Jeśli chodzi o muzykę typowo europejską to można ją usłyszeć wyłącznie w dyskotekach oraz ewentualnie dobrych restauracjach. Egipcjanie zdecydowanie preferują utwory oraz dźwięki typowo arabskie. Przez cały rok, szczególnie w czasie roku akademickiego na terenie Egiptu odbywa się wiele festiwali z muzyką regionalną jednak o takich wydarzeniach można dowiedzieć się wyłącz nie od egipskich kolegów. W Egipcie pojecie klubu noclego oraz dyskoteki to dwie zupełnie odmienne kwestie. Dyskoteka jest miejscem, do którego chodzi się tańczyć przy muzyce odgrywanej z płyt, a do klubu nocnego przychodzi się, aby dobrze zjeśc,a ewentualnie obejrzeć występy artystyczne.

W dyskotekach zdecydowanie dominuje muzyka z lat 40. i 50., jest to muzyka typowo orientalna, która wciąż cieszt się ogromną popularnością.

W conajmniej kilku lokalach Kairu podziwiać można tańce brzucha. Praca jako takowa tancerka jest wciąż negatywnie postrzegane przez niemalże wszystkich egipcjan. Kojarzony jest to z erotyką, stąd też najczęściej w klubach spotkać można tancerki pochodzące z Rosji. KIedy będziecie już mieli okazję zobaczenia tańca brzucha pamiętajcie o tym, że nie macie prawa dotknąć tancerek, jest to całkowicie zakazane. Zdecydowanie najlepsze pokazy oglądać można w hotelach pięciogwiazdkowych, a tych jest wiele. Najpopularniejsze hotele w Kairze z pokazami tańca brzucha to:
  • Meridian Heliopolis
  • Helnan Shepheard
  • Nile Maxim
  • Cairo Sheraton

Najjpopularniejszą tancerką brzucha w całym Egipcie jest Fifi Abdu, która za najlepszą uznawana była przez kilkadziesiąt lat. Obecnie ma już ponad 60 lat i daleko jej do formy z czasu swojej świetności.
Najwięcej klubów nocnych na niższym poziomie znajduje się przy Pyramids Road. W Kairze działa również wiele dyskotek. W dyskotekach usłyszycie hity z zeszłego roku oraz muzykę regionalną. W wieli kairskich dyskotekach wpuszczane są wyłącznie pary. Istnieje kilka klubów stworzonych specjalnie dla homoseksualistów. Przykłady to Pub 28 czy Harrys Bar,


Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt