Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

ReligiaReligia - w tym wypadku ISLAM zajmuje istotną rolę życiu Egiptu. Wyznacza kulturę, zasady zachowania się oraz obyczaje. Z pewnośćią każdy wie, że założycielem wiary był słynny prorok Mohamet, który pochodził z Mekki. Prawdy, które mu sie objawiały spisane zostały w Koranie, czyli świętej księdze Islamu. Co ciekawe muzułmanie wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie oraz żydzi, ale jest on zupełnie inaczej pojmowany. Przede wszystkim w Islamie nie ma pośredników pomiędzy Bogiem, a człowiekiem tak jakto w wierze katolickiej mamy kapłanów. Jedyną formą kontaktu z Bogiem jest oczywiście modlitwa. Wyznawcy Islamu musza modlić się pięć razy dziennie, odbyć pielgrzymkę do Mekki, odbywać post w czasie Ramadanu oraz publicznie wyznawać swoją wiarę.

Jako początek Islamu w Egipcie wskazuje się rok 640. Wtedy to zauważalne stało się ogromne zniechęcenie do wiary chrześcijańskiej. Wtedy to ogłoszono wolność wiary. Egipcjanie bez konsekwencji mogli dokonywać wyboru religii. Zmieniając chrześcijaństwo na Islam wydawało im się, że nowa religia jest zbyt prosta.

Największym minusem Islamu jest nierozdzielanie wiary i państwa. O ile w chrześcijaństwie wiara nie ma wpływu na życie społeczeństwa, o tyle w Islamie religia dostrzegalna jest niemależe wszędzie. Efektem takiego połączenia stało się zacofanie z jakim do czynienia możnabyło mieć w wielu krajach arabskich. Władcy nie podchodzili optymistycznie do jakichkolwiek innowacji w państwie oraz życiu społecznym. Dochodziło do licznych krucjat. Do dnia dzisiejszego nie da sie ukryć, że wiele państw muzułmańskich pozostało daleko w tyle za Europą czy też Ameryką Północną.

Obecnie Islam postrzegany jest jako religia wykorzystywana do bycia przyczyną konfliktów. Terroryści nawołują wyznawców Islamu do "świętej wojny z niewiernymi", czego efektem była śmierć tysięcy ludzkich istnień na Ziemii.
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt