Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Marsa el Alam
Marsa el Alam to miejscowośc, która na turystycznych mapach wypadowych Polaków pojawiła się raptem kilka lat temu. Marsa jest najbardziej atrakcyjnym pod względem turystycznym miejscem w południowej części Egiptu. Już dosyć dawno, bo kilka lat temu, ukończone zostały prace nad lotniskiem położonym w odległości 50 kilometrów od Marsa el Alam, wciąż jednak nie lądują tam tamoloty czarterowe z turystami (wyjątkiem są samoloty z Włoch). Miejscowość oferuje jeden z najpiekniejszych krajoobrazów  w całym Egipcie, ale z drugiej strony w Marsa nie ma tak wielu ekskluzywnych miejsc noclegowych oraz dobrze utrzymanych plaż co inne znane kurorty. 

Marsa el Alam - wczasy od 899 zł!

W tej części Egiptu nie spotkamy tak wielu turystów jak ma to miejsce choćby w regionie Hurghada. Mimo, że popularność południowego Egiptu rośnie, to wciąż daleko jej do popularności jaką cieszyć się mogą główne kurory Egiptu. Szczególnie chętnie rejon ten odwiedzany jest przez płetwonurków, a także podróżników.

Marsa el Alam wciąż zaliczane jest do najbardziej dziewiczych wakacyjnych miejscowości wypoczynkowych Egiptu. Region ten jest niesamowicie bogaty w roślinność oraz "żyjątka" morskie. W żadnym innym regionie Egiptu, morze nie jest tak kolorowe od żyjących tam ryb. Do największych plusów Marsa el Alam zalicza się przede wszystkim duże, rozległe i zarazem gorące piaszczyste plaże, rewelacyjne apartamenty położone w morskich zatoczkach oraz bliskość ciekawych miejsc wartych zobaczenia.

Marsa dopiero zdobywa popularność wśród Polaków, którzy jednak wciąż preferują tańszy wypoczynek w Hurghadzie oraz Sharm el Sheikh. Miejscowość, podobnie jak wszystkie inne obecne kurorty, początkowo była jedynie portem rybackim. Port ten wykorzystywany jest do dziś, lecz raczej jako przystań dla statków wycieczkowych.
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt