Google
Ważne miejsca
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

Kobiety w Egipcie
Wielkim problemem dla kobiet, które podróżują po Egipcie jest to, w jaki sposób są one postrzegane przez mieszkańców tego kraju. Jeśli kobieta podróżuje po Egipcie samodzielnie to jest oceniana jako poszukująca przygodnego seksu. Co ciekawe w wielu rejonach, kobieta samotna uznawana jest za równą zwyczajnej prostytutce, co w krajach rozwiniętych, delikatnie mówiąc jest oceniane jako absurd. To, co robi kobieta przyjeżdżająca do nich z Europy jest nie do pomyślenia. Skąpy strój, odkryte ramiona, biust, sypianie z facetami, którzy nie są ich mężami, a dodatkowo jeszcze picie alkoholu w barach oraz restauracjach! Dla egipskiej kobiety to wszystko byłoby nie możliwe.

Dziwne jest szczególnie to, że przecież Egipcjanie dokładnie wiedzą jak wygląda zachodni styl życia. Przecież tam również ogląda się amerykańskie filmy, a mimo wszystko postrzegają kobiety tak, a nie inaczej. Najczęstsze opowiastki na temat kobiet tyczą się przyrodnich przygód seksualnych w Hurghadzie, a szczególnie wskazuje się tutaj Rosjanki.

Oczywiście kobieta, która przybywa do Egiptu może ocieplić swój wizerunek, dzięki czemu nie będzie zaczepiana. Warto jest nosić przewiewne, ale zakrywające ciało ubrania. Ukryty dekolt, ramiona, a także sukienka za kolana sprawią, że będzie się na was patrzyło zupełne inaczej. Jeśli będziecie przebywać na niewielkich wioskach to warto jest jeszcze ukryć długie włosy - w tych miejscach tradycyjne zachowanie jest szczególnie ważne. Jeśli będziecie podróżowały po Egipcie same, to korzystając z komunikacji miejskiej zawsze siadajcie z kobietami, a nie na miejscu koło mężczyzn.

Nie dawajcie Egipcjanom sygnałów, że czegoś od nich oczekujecie. Najlepiej jest chodzić w ciemnych okularach – dobrze jest się nawet nie uśmiechać, bo może to być różnie odczytane. Oczywiście to wszystko zupełnie inaczej wygląda w kurortach turystycznych. Tam pracownicy hoteli, ale również mieszkańcy są przyzwyczajeni do kobiet w strojach bikini.

Niestety wiele kobiet daje się łatwo omamić egipskim młodzieńcom, szczególnie tym, którzy pracują w hotelach. Na tej podstawie kształtowany jest później wizerunek turystki.

Mężczyźni, którzy chcą poznać bliżej kobiety z Egiptu, mogą mieć z tym poważnym problem. Po pierwsze bardzo rzadko znają one język angielski, a po drugie raczej nigdy nie pojawiają się publicznie same, lecz wyłącznie w towarzystwie rodzin oraz mężów

.
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt