Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

InformacjePoniżej zabrany został zbiór informacji dotyczących pobytu w Kairze.

Kair jest najważniejszym w Egipcie ośrodkiem, w którym kupić można wizę. Zdecydowanie najwygodniej jest rozwiązać wszystkie problemy związane z paszportami oraz wizami właśnie w stolicy Egiptu. Ambasady oraz konsulaty znajdują się w Garden City, Zamalik, Muhandisian.

Jeśli zaszła nagła potrzeba przygotowania fotografii paszportowej to wybierzcie sie do studia fotograficznego położonego na parterze Mugammy, w pokoju 99. W pobliżu biblioteki Uniwersytetu Amerykańskiego można natomiast skorzystać z usług ksero.

Jeśli dotchnęły was problemy ze zdrowiem to udajcie się do jednej z aptek, są one rozsiane na terenie całego miasta. Działa tutaj również wielu lekarzy znajcych język angielski czy też francuzki, nie wiadomo nic natomiast o istnieniu polskiego lekarza w Kairze. Wizyta u prywatnego lekarza kosztuje zazwyczaj około 50 funtów egipskich. Z trudniejszymi problemami udać się już musiecie do jednego z egipskich szpitali. Ze względu na to, że ubezpieczenie medyczne nie zawsze jest akceptowane szpitale wymagają pozostawienia depozytu. Jego wielkość uzależniona jest od szpitala i może wynosić nawet 1000 funtów egipskich.

Z pewnością wiele słyszeliście o niedostępności alkoholi w krajach arabskich, ale w rzeczywistości w Kairze alkoholi jest pod dostatkiem. Większość sklepów z alkoholami położona jest we wśródmieściu, a prowadzone są przez wyznawców innych religii niż ISLAM. Co można uznać za dziwne - są one ukryte daleko od ośrodków turystycznych.

Jeśli chodzi o papierosy to wśród Egipcjan stanowi to nie mniejszy nałóg niż we wszystkich innych krajach świata. Można je kupić na każdym rogu, w każdym sklepiku czy kiosku. Problemy możecie mieć jedynie ze znalezieniem konkretnej marki papierosów, które akurat palicie.

W Kairze nie brakuje ciekawych atrakcji dla najmłodszych. W Kairze funkcjonuje zoo oraz akwarium. W akwarium podzwiać można ponad 200 różnych gatunków ryb. Na większe atrakcjie można liczyć podczas pobytu w zoo. Tam zobaczyć z bliska z możecie nawet najbardziej atrakcyjne gatunki zwierząt, takie, których niemieliście w swoim dotychczasowym życiu okazji zobaczyć.

Jeśli tylko będziecie mieć okazję zobaczenia tradycyjnego egipskiego wesela to koniecznie z niej skorzystajcie. Wesela w Egipcie odbywają się bardzo hucznie. Wesela widoczne są nawet na ulicach, a z reguły goście weselni bawią się w jednym z kasyn bądź hoteli położonych nad Nilem.
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt