Google
Zabytki
Luxor
Piradmidy w Gizie
Muzeum Egipskie
Karnak
Wadi Natrun
Rafa koralowa
Nil
Półwysep Synaj
Memfis
Egipt
Religia
Geografia
Historia
Kuchnia
Polacy w Egipcie
Niepełnosprawni
Praktyczne porady
Zemsta farona
Targowanie w Egipcie
Waluta w Egipcie
Podstawowe zwroty
Pogoda
Ceny w Egipcie
Kobiety
Używki

HurghadaJeszcze ledwie ponad 20 lat temu Hurghada stanowiła niewielką rybacką wioskę. W tak krótkim okresie potrafiła się całkowicie przeobraźić w wakacyjny kurort, który każdego roku odwiedzany jest przez setki tysięcy turystów z całego świata. Obecnie Hurghada jest najlepszym miejscem w całym Egipcie do zarabiania pieniędzy, dlatego też przeprowadzają się tutaj Egipcjanie z niemalże każdej części kraju. Funkcjonowanie tego regionu czy też obszaru w ponad 90% jest oparte na dochodach z turystyce. Jest to podstawa egzystencji całego miasta.

Hurghada - wczasy od 899 zł!

Hurghada nie jest miastem ładnym ani też bogato wyposażonym w rozrywkowe miejsca, dyskoteki czy kawiarnie.  Mało komu miejsce to spodoba się dokładnie jako miasto. Szacunek natomiast należy mieć do lokalnych handlarzy, którzy potrafią "ściągnać" z turystów dosłownie każdy grosz. Jeśli macie zamiar organizować sobie wakacje samodzielnie to liczćie się z tym, że będzie za coś płacić niemalże na każdym kroku. W Hurghadzie nie ma okresu pozasezonowego - hotele są pełne przez cały rok, inny może być jedynie cel ich przyjazdu - grupy przyjeżdzające w zimę nastawiają się przede wszystkim na zwiedzanie. Szczyt sezonu dla Hurghady przypada na okres polskich świąt - Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy.

Hurghada to przede wszystkim hotele oraz miejsca noclegowe w przeróżnej postaci. Na chwilę obecną w Hurghadzie funkcjonuje ponad 100 dużych hoteli, z których większość przez cały sezon może pochwalić się miejscami zajętymi w 80%! Nie należy zapominać jak wiele hoteli zostało wybudowanych pod miastem. Jeżeli do Hurgady lecicie na włąsną rękę to strzeżcie się lotniskowych naciągczy, którzy będą chcieli was zawieść za darmo do najlepszego tanio hotelu...

Woda, którą będziecie mieli okazję pić w Hurghadzie pochodzi z Doliny Nilu. Absolutnie nie wskazane jest picie jej bezpośrednio z kranu. Koniecznie przeczytajcie artykuł zatytułowany "zemasta faraona".

Część Hurghady, w której wybudowano liczne ośrodki wczasowe, a która ciągnie się niemal przez 30 kilometrów wybrzeża nazywana jest Nową Hurghadą. Są to mega nowoczesne wioski turystyczne, w których przygotowano wszystko czego tylko zapragnąć może turystyczna dusza. W zasadzie osoby odwiedzające te hotele nie muszą opuszczać ich terenu choćby ze względu na podawanie wyżywienia w formie all inclusive. Wszystkie te hotele posiadają klimatyzację, baseny, własne dyskoteki oraz plaże. Oto lista hoteli godnych uwagi w nowej części Hurghady:  Coral Beach, Conrad International, Golden Five, Hilton Resort, La Perla, Jasmin Village, Marine Sports Club, Princess Club, Sofitel, Sindbad Beach Resort, Inter-Continental
Copyright 2009 turcja.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Grafika: Wojciech Czerniak || Kodowanie: R-Studio stat4u strona główna | reklama | kontakt